Математика 2 клас Урок – добра справа Тема: Вправи на застосування таблиці множення та ділення числа 2 і 3. Геометричний матеріал.
Математика 2 клас
Урок – добра справа
Тема: Вправи
на застосування таблиці множення та ділення числа 2 і 3. Геометричний матеріал.
Мета:
Ознайомити учнів з поняттями коло і круг, навчити креслити коло за допомогою
циркуля; закріплювати знання таблиці множення і ділення числа 2 і 3; формувати
вміння розв’язувати задачі і приклади на вивчені випадки арифметичних дій;
розвивати пам’ять, увагу, логічне мислення; збагачувати мовлення учнів
математичними термінами; виховувати охайність, інтерес до знань.
Обладнання:
таблиці «хмарки», «сонечко», картки, гра «Намисто», таблиці «Геометричні
фігури».
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
1. Привітання: «Добрий день
вам, добрий день нам,
Добрий день всім
чесним людям!»
2. Девіз уроку: «Дзвоник всім
нам дав наказ:
До роботи швидше в
клас!
Біля партии станьте
чемно,
Хай мине час
недаремно.
Будьте уважні і
старанні всі,
Сядьте рівненько на
місця свої.»
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.
Вступне слово
вчителя:
-
Погляньте, діти, до нас у вікно заглядає
сонячний зайчик з проханням допомогти розігнати хмари і звільнити сонце, щоб
воно змогло зігріти землю. А щоб хмарки зникли, нам треба виконати їхні
завдання.
(План
уроку)
2.
Каліграфічна
хвилинка
-
На маркерній
дошці і в зошитах зразок : 38 83
20 10
3. Усний рахунок
1) Таблиця множення числа 3 (хором);
2) 1 учень розповідає таблицю множення
числа 2;
3) Робота з картками ( учні ланцюжком називають лише пропущене
число)
4) Гра «Сонячний зайчик» (
кругові приклади):
2х 3 = ; 6+5=; 21-11=; 10:2=;
5+9=; 14:2=; 7-4=; 3х9=; 27-25=.
( Виготовлення дидактичної
гри «Сонячний зайчик» - Додаток 1)
5) Гра «Намисто»:
- Щоб розвеселити сонечко ,
давайте зберемо для нього намисто (працюють «ланцюжком» - на магнітній дошці
діти вставляють пропущені числа)
4.Бесіда
- З яких геометричних фігур ми складали
намисто? А сонечко?
- А тепер пригадаємо, які ще геометричні фігури вам відомі : з’єднати фігуру з її назвою ( точка, квадрат, крива,
пряма, трикутник, чотирикутник, прямокутник, відрізок, круг)
ІІІ. Повідомлення теми уроку. Мотивація
- А тепер відгадайте, з якою
геометричною фігурою ми сьогодні будемо працювати:
Загадка «Без
початку, без кінця,
Без
кутів фігура ця.
Сонечко їй вірний друг,
А
зовуть фігуру - … (круг).
ІV. Розвиток знань по темі
1.
Робота з малюнком
-
Розгляньте малюнок, які геометричні фігури ви тут бачите? (точки, відрізок ,
круг)
(Вчитель
пояснює , що таке радіус, центр кола, коло, круг)
2.
Робота з
підручником ( практичні вправи)
3.
Алгоритм
креслення кола
-
Поставте т. О;
-
Виміряйте радіус циркулем на лінійці;
-
Поставте голку в т. О і обведіть за
часовою стрілкою від себе коло.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
V. Закріплення знань учнів
1. Розв’язування задач за
підручником
- Читання задач, складання схем,
коментування, колективне розв’язування.
2. Виконання прикладів з
самоперевіркою ( відповіді написані на дошці в іншому порядку)
VІ.
Домашнє завдання
VІІ.
Підсумок уроку
- Нарешті всі хмаринки
звільнили сонечко, ми з вами зробили добру справу для всіх.
- Що ви запам’ятали з уроку?
- Про що розповісте дома
батькам?
Кошик
Кошик порожній.