Математика, 4 клас Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від числа. Творче опрацювання задач різних типів .
Математика, 4 клас
Тема: Розв’язування задач на знаходження дробу від
числа. Творче опрацювання задач різних
типів .
Мета: Закріпити навички розв’язування задач на знаходження дробу від числа та творчого опрацювання задач різних типів; формувати міцні обчислювальні навички, уявлення про дроби; формувати вміння доказово міркувати і пояснювати свої дії, всебічно осмислювати і аналізувати умову і запитання задачі; розвивати творчі здібності учнів; збагачувати мовлення учнів математичною термінологією(формувати комунікативну компетенцію ); виховувати самостійність, наполегливість, працелюбність.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
1. Привітання
Продзвенів уже
дзвінок, //
Розпочався наш урок
Тож давайте працювати, //
Міцні знання здобувати
Щоб усім було цікаво, //
Всі працюйте дружно, жваво,
Не шуміть і не дрімайте,
Руку піднімать встигайте,
З відповіддю не баріться,
Добре й старанно учіться,
Щоб сказала я в кінці:
«Ви у мене – молодці!» //
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
- На уроці ми будемо виконувати
завдання, які вимагатимуть від вас знань, умінь і
навичок, раніше отриманих на
уроках математики . То ж працюйте вдумливо і уважно. Не забувайте,
що старанність, уміння чути і бачити
допоможуть вам справитись із ними.
А бали
за роботу ви отримаєте у формі самооцінки за кількістю набраних фішок.
- Прочитайте, що потрібно знати на
сьогоднішній урок (хором)
1. Що потрібно знати
(презентаційна маркерна дошка,
таблиця в додатку 1)
n
прийоми
ділення і множення;
n
таблицю множення і ділення;
n
назви компонентів дій;
n
правила
знаходження площі і периметра;
n
порядок
виконання арифметичних дій;
n
як
знаходити дріб від числа;
n одиниці вимірювання величин .
2. Усна
лічба.
1)
«Математична естафета» (передають
прапорець)
- А зараз вас чекає математична естафета (Слайд № 1-4)
2)
Гра «Зроби правильний вибір» ( топаємо - хлопаємо)
·
Квадрат
– це прямокутник, у якого всі сторони рівні.
·
Щоб
знайти частину від числа треба помножити
·
Щоб
знайти площу прямокутника достатньо знати тільки ширину.
·
Числа
при діленні називаються частка, ділене, дільник.
·
Найменше
чотирицифрове число більше від найбільшого трицифрового.
·
Пряма
лінія має початок і кінець.
·
Високосний
рік буває один раз на чотири роки.
·
Від
перестановки доданків сума змінюється.
·
Доба
має 23 години.
·
Периметр
– це сума довжин всіх сторін многокутника.
ІІІ. Повідомлення теми уроку . Мотивація навчальної діяльності
А) - А
от дізнатись тему сьогоднішнього уроку допоможе кросворд (Слайд № 5)
Кросворд (Задачі)
1.
Кожного дня учитель дає учням домашнє… (завдання)
2.
Одиниця з трьома нулями…(Тисяча)
3.
Дія, обернена до дії множення…(Ділення)
4.
Найменша одиниця вимірювання часу…(Секунда)
5.
Як називається результат дії ділення…(Частка)
6.
Перший розряд класу одиниць…(Одиниці)
- Отже , сьогодні на уроці ми будемо закріплювати навички розв’язування задач на знаходження дробу від числа та творчо опрацюємо задачі різних типів.
Б) Віршовані задачі на повторення таблиць
множення (творче домашнє завдання)
·
В господині 8 банок,
Їх поставила на ганок.
По 2 літра молока
Ось задача отака.
Скільки всього було літрів?
Розв’язуйте любі діти.
·
На галяві 7 квіток,
В кожної 5 пелюсток.
Скільки цих пелюсток буде?
Розв’яжіть задачу мудро.
·
На фермі 200 курочок жили,
Кожна по 5 яєчок знесли.
Скільки всього яєчок було,
Щоб багато курчат на світі жило?
В) Каліграфічна «Хвилинка – цікавинка».
- Охайно запишіть у зошитах число і «Класна робота»
( У зошиті на полях зразки цифр 1 4 0)
- Розв’яжіть задачу і відповідь запишіть каліграфічно.
·
Довжина
кита 34м, це на
· Збільшіть 14 у 10 разів і запишіть каліграфічно це число, збільшіть 14 у 100 разів, у 1000 разів і запишіть каліграфічно.
ІV. Розвиток знань по
темі.
1.
Теоретична розминка «Продовж
речення» (усно)
·
Числа, які показують на скільки рівних частин поділено і скільки взято
частин , називаються… (дроби);
·
Число під рискою дробу називається - …(знаменник)
·
Число над рискою дробу називається - …(чисельник)
· Щоб знайти дріб від числа, треба це число поділити на … (знаменник) і помножити на … (чисельник)
2.
Математичний диктант
А) Записати під диктовку дроби : ¾, 5/7, 6/24, 9/14, 2/5, 7/8, 1/6.
Б) Запишіть відповіді до задач
·
Для букетів взяли 21 квітку. 1/3 всіх квітів – червоні. Скільки червоних
квіток було в букетах?
·
На полиці 6 художніх книжок, що становить 1/3 всіх книг. Скільки всього
книг на полиці.
·
Швидкість мотоцикліста 70 км/год. Весь шлях він подолав за 3 год. Яку
відстань проїхав мотоцикліст?
·
Автомобіль проїхав відстань 300км за 3 год. З якою швидкістю рухався
автомобіль?
· Площа квадрата 81 см2 . Знайдіть сторону квадрата.
3.
Розв’язування задач
1)
Творча робота над задачами ( Слайди
6 -7)
·
Вибрати вираз, яким розв’язується задача: « У фермера було 250т зерна. 3/5 всього
зерна він продав, а решту залишив для
посіву. Скільки зерна продав фермер ?» 250
. 5 + 3 ; 250:5 . 3 ; 250 : 3 . 5
- Запишіть розв’язання задачі.
·
Чи є цей текст задачею? « У саду зібрали 300кг яблук, стільки ж груш, а
слив менше, ніж яблук і груш разом. Скільки персиків зібрали?»
- Змініть цей текст так, щоб він став задачею. Запишіть розв’язання.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА
Гра «Займи місце»
(на
підлозі прикріплені картонні картки великого розміру «Дроби» )
- Я називатиму дріб, а вам слід знайти відповідний малюнок – картку і стати на нього
4. Робота з підручником
1) Колективне розв’язування задачі №
704.
·
Читання задачі вголос учнем;
·
Розбір змісту задачі;
·
Вибір схеми до задачі : «Яка із схем підходить?» (із запропонованих готових
схем)
· Коментоване розв’язування біля дошки.
2)
Рольове виконання задачі № 705
·
Хорове читання тексту задачі;
·
Розподіл ролей : умова, запитання, розв’язання, відповідь;
·
Читання задачі, відповідно до виконуваної ролі;
·
Складання і запис короткої умови ( «умова» пише на дошці, доповнює
«питання»);
·
Записування розв’язання задачі (записує «розв’язання»);
· Запис повної відповіді (пише «відповідь»)
V. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Робота в парах
- Ви
отримуєте картки , на яких по 2 задачі « 1. У магазині «Книги» всього 350
зошитів. 3/7 становлять зошити в лінію. Скільки зошитів в лінію у магазині? 2. У кіоску всього 120 зошитів. 2/6 становили
зошити в лінію. Скільки зошитів в лінію було у кіоску?»
·
Кожен виконує свою;
·
Перевірте один в одного правильність;
·
Знайдіть, скільки разом було зошитів в лінію у магазині і в кіоску? (150+
40= 190)
· Якщо відповідь вийшла 190, то обидві задачі розв’язано вірно (Слайд № 8 )
VІ. Домашнє завдання. Аналіз роботи учнів на уроці.
№№ 708,
709
-
Полічіть кількість зароблених фішок.
VІІ. Підсумок уроку.
- А
зараз пограємо в гру « Продовж речення» ( беруть листочок з дерева , читають початок речення і доповнюють його
своїми думками)
·
На уроці я дізналася про…
·
Я сьогодні зрозуміла…
·
Я на уроці навчилася…
·
Я не знала, що…
·
На наступному уроці я б хотіла…
Презентація "Математична естафета"
Немає коментарів
Залишити відгук
Кошик
Кошик порожній.