Мої проекти

     Результативність методу проектів

                   

         У Концепції загальної середньої освіти наголошено, що школа – це простір життя дитини; тут вона не готується до життя , а повноцінно живе, і тому вся діяльність повинна будуватися так, щоб сприяти становленню особистості як творця і проектувальника свого життя. Розвиток особистості набуває все більшої актуальності в плані інноваційних методик і технологій, однією із яких є проектна діяльність, якою можна охопити різні навчальні предмети. Участь у проектній діяльності сприяє формуванню компетентностей молодшого школяра.
         Державний стандарт початкової загальної освіти зазначає, що поряд з функціональною підготовкою, діти мають набути достатнього особистого досвіду культури спілкування і співпраці у різних видах діяльності, самовираження у творчих видах завдань.
    До однієї з продуктивних та оптимальних технологій створення творчого освітнього середовища в початковій школі можна віднести організацію проектної діяльності. Проектна діяльність є методом, що йде від дитячих потреб та інтересів, стимулює самостійність. Такий вид діяльності  забезпечує єдність інтелектуального, емоційного і морального розвитку, що робить учня здатним до прекрасних, піднесених форм душевного стану. Завдання вчителя – спрямувати дослідницьку діяльність дитини не на глобальні проблеми, а на те, що діти можуть побачити самі, відчути.
     Проектування в початковій школі має свою специфіку: слід враховувати вікові та психологічні особливості учнів бо зрозуміло, що бачити, як роблять інші і робити самому – речі абсолютно різні.
      Участь у роботі над колективними або індивідуальними проектами сприяє формуванню у молодших школярів вміння  відбирати і аналізувати інформацію, працювати з енциклопедіями, довідниками, спеціальною літературою, присвяченою різним формам життя і діяльності людини, галузям техніки, науковим відкриттям, використовувати можливості інформаційних технологій.

Проектна діяльність передбачає роботу в колективі. Великий інформаційний і технологічний обсяг проектів примушує учнів об'єднуватися у групи. Така ситуація сприяє становленню, формує соціалізовану особистість, працюючи у команді діти вчаться взаємодіяти один з одним, вирішувати можливі конфлікти, набувати навичок етичного міжособистісного спілкування, брати відповідальність за вибір рішення, аналізувати результати діяльності.
 
Метод проектів є ефективним в світлі підготовки компетентнісної особистості, яка вміє співпрацювати з іншими, а також:


  • дозволяє реалізувати як дослідницькі, так і зорієнтовані на практичну діяльність завдання;

  • дає навички контактів із зовнішнім світом: під час проектної діяльності виникає потреба звернутися за консультацією тощо;

  • розвиває творчість і навички роботи із джерелами інформації; 

  • створює середовище, у якому слабші учні набувають сили та впевненості ситуацією успіху;

  • метод проектів спрямований на практичний результат, який можна побачити, осмислити, застосувати в реальній практичній діяльності. 

  • дає можливість набути досвід самостійної діяльності, не репродуктивної, а творчої, що знадобиться у житті.

    В початковій школі метод проектів спрямований на розвиток навичок співробітництва й ділового спілкування в колективі, тому вчитель передбачає сполучення індивідуальної самостійної роботи із груповими заняттями, обговореннями дискусійних питань, наявності елементів дослідницької методики, на правлений на створення учнями кінцевого продукту (результату) їх власної творчості.
    Особистість вчиться адаптуватися в умовах, що змінюються, бачити проблеми, вміти аналізувати їх, знаходити шляхи розв’язання, уміти працювати з інформацією, бо це є неодмінною складовою навчання в середній та старшій школі.


 

Поскаржитися на порушення Більше